Výuka

Pokud umíte mluvit, umíte i zpívat – jen je potřeba si to dovolit. Hodiny zpěvu vedu individuálně, s láskou a respektem. Mým cílem je, abyste zažili ten úžasný pocit, kdy jste maximálně uvolnění a zpíváte tak, že opravdu vyjadřujete sebe sama sebevědomě a bez trémy.

Každý problém překonáme

Za více než dvacet let výzkumu pěvecké techniky a výuky zpěvu jsem se seznámila s mnoha různými přístupy, díky kterým jsme s žáky uvolnili nejedno hlasové omezení. Pojďme nyní společně osvobodit také váš hlas. Naučit se zpívat nemusí být jen nepříjemná dřina, naopak! Se správným naladěním učitele na žáka a s tvořivým přístupem jdou pokroky snadno, s lehkostí a hlavně s radostí. Všechny lekce jsou šité na míru dle pokročilosti, časových možností i stanoveného cíle.

Myslíte si, že neumíte zpívat? Máte výslovnostní vadu? Neintonujete? Žádný problém není překážkou, opravdu. Budete překvapeni, co všechno dokážete! Uvolníte skrytá vnitřní napětí, získáte vědomý přístup ke svalům, o kterých jste pravděpodobně dosud nevěděli, a váš hlas bude zdravý, silný, flexibilní a svobodný.

Děti i dospělí

Dětský pěvecký svět je úžasný – velmi hravý a plný radosti. Zpívání dospělých zase vnímám jako křehkou a osobní záležitost. Ve výuce maximálně využívám hravosti – hrajeme si s hlasem, s rytmem i s pohybem. Důležitá je motivace a nálada žáka. Baví mě hledat nové přístupy a na míru šité techniky, které probouzí radost a podněcují tak přirozená hlasová a zvuková vyjádření. Každý z nás je jedinečný, a tak každá lekce probíhá jinak. Výsledkem je zpěvák či zpěvačka, kteří zpívají rádi a od srdce.

Všichni moji žáci, pokud mají chuť a odvahu, mohou účinkovat na koncertech a vystoupeních pro veřejnost.

Zpěv bez strachu? Jde to!

Potkala jsem se s dětmi i dospělými, kteří v sobě nosili hluboce zakořeněná přesvědčení o tom, že neumí zpívat. Často to bylo proto, že v minulosti zažili trauma – například je někdo okřikl, že zpívali falešně, příliš hlasitě nebo se setkali s výsměchem či špatným ohodnocením ve škole.

Pravdou je, že zazpívat nahlas vyžaduje určitou míru odvahy. Je třeba být k sobě laskavý a trpělivý, nekontrolovat a nehodnotit svůj projev a dovolit si svobodně vyjádřit sám sebe. Ráda vám pomohu. Mám k dispozici spoustu cvičení a terapeutických technik vycházejících z muzikoterapie, jógy, psychologie a dalších oborů. Společně najdeme nejvhodnější sestavu cviků a technik, které vám usnadní uvolnění a osvobození vašeho hlasu.

Věřím, že společně můžeme najít cestu k vaší nové hlasové svobodě.

Hlasová relaxace pro profesionální zpěváky

Hlasová relaxace je soubor hudebně-terapeutických technik, které vedou ke správným pěveckým návykům a k uvolnění přebytečných svalových napětí v těle. Zahrnují vhodný způsob dýchání, uvolnění svalů jazyka, čelisti, hrtanu a celého těla. Jedná se o vědomou izolaci svalů a jak zapojovat pouze ty, které jsou k dané činnosti potřeba. Společně se naučíme postupy, jak uvolnit skrytá napětí ve vašem těle tak, abyste zpívali s větší lehkostí a bez námahy zdravým a znělým hlasem. Metoda je vhodná pro zpěváky všech stylů a věkových kategorií.

Uvolněný a sebevědomý zpěvák může zpívat celý den, s radostí a s lehkostí sobě vlastní.

Na setkání se s vámi budu těšit.

Sledujte nás na
Provozní doba

po předchozí telefonické
či mailové domluvě

Adresa

Krušnohorská 10
360 10 Karlovy Vary

Česká republika

IČO: 73398721